This question was closed without grading. Reason: Other
Feb 1, 2014 12:21
10 yrs ago
Danish term

Mangan (mangan (II) oxid – mangan (II) chelat af aminosyrer)

Danish to Czech Medical Medical: Pharmaceuticals veterinary: food for dogs
Sporstoffer: Jern (jern (II) sulfat (monohydrat) – jern (II) chelat af aminosyrer) (E1) 90 mg, Kobber (kobber (II) sulfat (monohydrat) – kobber (II) chelat af aminosyrer) (E4) 13 mg, Zink (zink (II) sulfat (monohydrat) – zink (II) chelat af aminosyrer) (E6) 100 mg, Mangan (mangan (II) oxid – mangan (II) chelat af aminosyrer) (E5) 40 mg, Jod (calciumjodat) (E2) 1,5 mg, Selen (natriumselenit) (E8) 0,2 mg.
Change log

Feb 6, 2014 20:45: Lenka Škodová changed "Language pair" from "Danish to Czech" to "Czech to Danish"

Feb 6, 2014 20:45: Lenka Škodová changed "Language pair" from "Czech to Danish" to "Danish to Czech"

Discussion

Lenka Škodová (asker) Feb 6, 2014:
Aleši, děkuji Vám moc za radu. Chelát železa apod. se mi zamlouvá nejvíc. Použila jsem to takto: železo (monohydrát síranu železnatého - chelát železa).
Ales Horak Feb 2, 2014:
Tím chci tedy říci, že sloučenina s názvem "chelát železnatý" nemůže existovat, protože se jedná o komplexní sloučeninu - nikoli sůl a železnatý kationt - pokud chcete zachovat i uvedení mocnosti kationtu, použijte např. chelátový komplex dvojmocného železa (s aminokyselinou) apod. - ale je to dle mého zbytečné, protože to bude na obale výrobku - postačí např. železo (chelát) - jako nejstručnější zápis :-)
Ales Horak Feb 2, 2014:
Tento zápis si myslím není správný - chelát je již sám o sobě vazba minerálu na aminokyselinu, asi by bylo vhodnější použít např. chelatované železo - to již naznačuje, že je v molekule obsažena aminokyselina.

Také by se myslím dalo např. železo (chelátový komplex) nebo železo v chelátové vazbě.

To, že je to dvojmocné železo, není důležité, protože ani nevíme, na jakou aminokyselinu je navázáno (např. methionin).
Lenka Škodová (asker) Feb 1, 2014:
Is this correct? Stopové prvky: železo (monohydrát síranu železnatého – chelát železnatý s aminokyselinou) (E1) 90 mg, měď (monohydrát síranu měďnatého – chelát měďnatý s aminokyselinou) (E4) 13 mg, zinek (monohydrát síranu zinečnatého – chelát zinečnatý s aminokyselinou) (E6) 100 mg, mangan (oxid manganatý – chelát manganatý s aminokyselinou) (E5) 40 mg, jód (jodid vápenatý) (E2) 1,5 mg, selen (seleničitan sodný) (E8) 0,2 mg.
Term search
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search