This question was closed without grading. Reason: Other
Dec 14, 2020 10:00
3 yrs ago
9 viewers *
Polish term

zwrot tytułu wykonawczego

Polish to English Law/Patents Law (general) długi
Postanowieniem z dnia... postępowanie egzekucyjne umorzono i zwrócono wierzycielowi tytuł wykonawczy.

Discussion

dariaemma (asker) Dec 14, 2020:
Dzięki, będę tak teraz robić :-)
mike23 Dec 14, 2020:
Dokładnie tak, Frank. Wyszukiwarka Google działa o wiele lepiej. Pozdrawiam.
Frank Szmulowicz, Ph. D. Dec 14, 2020:
Trzeba szukać w googlu, n.p., "zwrot tytułu wykonawczego", "proz".
dariaemma (asker) Dec 14, 2020:
No wiedziałam, że to brzmi znajomo. Powiedzcie mi, jakie opcje w wyszukiwarce proza trzeba zaznaczyć, żeby wyszukiwało podobne zapytania, bo wpisywałam różne warianty i mi nie znalazło tego, ja chyba coś źle robię z tą wyszukiwarką :-/ Od jakiegoś czasu wpisuję sobie wszystkie zapytania w arkusz excela do mojego słowniczka, bo potem nie mogę odszukać, giną mi tutaj @mike23 dziękuję za tego linka
dariaemma (asker) Dec 14, 2020:
Znalazłam, że tytuł wykonawczy to enforcement order, tylko zastanawiam się z tym zwrotem, czy to po prostu "return".
geopiet Dec 14, 2020:
debt recovery rights ..? Therefore, it is vital to get debt recovery right the first time, whether it be in restructuring your debt recovery process or issuing the initial letter of claim.

- https://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:rlivLe...
geopiet Dec 14, 2020:
Tytuł wykonawczy Tytuł wykonawczy, podobnie jak egzekucyjny, również jest dokumentem urzędowym. Stwierdza istnienie i zakres nadającego się do egzekucji roszczenia i odpowiadającego mu obowiązku dłużnika.

- https://vindicat.pl/baza-wiedzy/tytul-egzekucyjny-tytul-wyko...

Reference comments

1 hr
Reference:

Zwrot tytułu wykonawczego

Zwrot tytułu wykonawczego

Pod pojęciem zwrot tytułu wykonawczego kryją się dwie sytuacje procesowe.

Pierwszą z nich jest zwrot tytułu wykonawczego, który ma miejsce w sytuacji zarządzenia zwrotu wniosku o wszczęcie egzekucji lub żądania jej przeprowadzenia.

Drugą zaś jest zwrot tytułu wykonawczego, który następuje na etapie po podjęciu czynności egzekucyjnych.

W pierwszym wypadku organ egzekucyjny, który zarządził prawomocnie zwrot wniosku o wszczęcie egzekucji lub żądanie jej przeprowadzenia, zwraca wnioskodawcy wniosek lub wspomniane żądanie wraz z wszystkimi jego załącznikami.

Jeżeli łącznie z pismem zawierającym wniosek lub żądanie przeprowadzenia egzekucji został złożony tytuł wykonawczy, organ egzekucyjny zwraca tytuł wykonawczy jako jeden z załączników takiego pisma.

Druga sytuacja dotyczy zasad postępowania z tytułem wykonawczym, jeżeli zostały podjęte czynności egzekucyjne i egzekucja jest już ukończona.

W zależności od tego jakim wynikiem ona się zakończyła, organ egzekucyjny będzie mógł podjąć dwie różne decyzje procesowe.

Jeżeli egzekucja przyniosła oczekiwany dla wierzyciela rezultat, tj. doprowadziła do całkowitego zaspokojeniem jego roszczeń, tytuł wykonawczy należy pozostawić w aktach sprawy zaznaczając na nim wynik postępowania.

Jeżeli natomiast egzekucja takiego skutku nie spowodowała, organ egzekucyjny zaznacza na tytule wykonawczym jej wynik i tytuł wykonawczy zwraca wierzycielowi (art. 816 kpc, § 53 i 148 rozporządzenia w sprawie czynności komorników). Czyni to po to, aby wierzyciel mógł prowadzić przeciwko dłużnikowi ponowną egzekucję o tę część świadczenia, która nie została zaspokojona w zakończonej egzekucji.

Ten sposób postępowania jest konsekwencją wydawania dla potrzeb egzekucji tylko jednego tytułu wykonawczego.

Taki tytuł stanowi podstawę do prowadzenia egzekucji aż do chwili całkowitego zaspokojenia wierzyciela, w granicach w jakich nie doszło do przedawnienia jego wykonania.

Encyklopedia egzekucji sądowej

pod redakcją Zbigniewa Szczurka

Wydawnictwo “Currenda”

Sopot 2002
Something went wrong...
Term search
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums
  • Multiple search