Колись я читав, що деякі люди використовують слова, щоб приховати свої справжні думки, але мій власний досвід свідчить про те, що велелюдна більшість взагалі використовує слова замість думок.
Під час розмови бізнесмен має дотримуватись лише кількох простих правил, їх менше і вони набагато простіші, ніж у будь-якій іншій сфері діяльності людського виду ссавців. Ось ці правила:
Знай, що сказати.
Скажи.
Не розводь теревені.
Якщо ти почнеш розмову ще до того, як будеш знати, що сказати, або, навпаки, продовжиш базікати після того, як вже виклав суть справи, то судові позови не забаряться. А від судів недалеко і до буцегарні. Я маю утримувати спеціальний юридичний відділ, на який іде сила-силенна грошей, але він убезпечує мене від судової тяганини.
Точити ляси можна, коли ти зайшов до дівчини, або коли ти спілкуєшся після обіду зі своїми друзями. У таких випадках бесіда плине неспішно, як екскурсія учнів недільної школи, із зупинками для збору квітів. Але якщо ти на роботі — твої речення мають бути стислими, а відстань між крапками — щонайменша. Уникай "вступу" та "післямови", а всю промову закінчуй ще до того, як дійдеш до "по-друге". Щоб вловити грішних, твоя проповідь має бути стислою, бо й самі священики не вірять у потребу довгих проповідей. Хай першими говорять дурні, а останніми — жінки. Як то кажуть про сандвіч — зверху хліб і знизу хліб, всередині — м'ясо. Звісно, на обидва шматки хліба можна намазати трохи масла, але ж не кожен його любить...
Пам’ятай, синку — набагато простіше виглядати розумним, коли ти мовчиш. Спробуй говорити менше, ніж твій співрозмовник, а під час розмови — більше слухати. Бо якщо ти мовчиш, то й про себе не бовкнеш якусь дурницю і своєму співрозмовнику полестиш, уважно слухаючи, як він вихваляється. Дай лишень дядькові гарного слухача, а молодиці — поштового паперу, і вони розкажуть тобі усе, що знають. Гроші говорять? Так, але тільки якщо їх власник — базіка, та навіть і тоді від нього не почуєш нічого окрім образ. Бідність також говорить... але ж хто захоче її слухати...